TRIJUMF MESSIJA I DRUŽINE

Nogometaši Argentine u generalnoj probi pred nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru pobijedili su selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 5:0 i tako na najbolji mogući način najavili nastup na Mundijalu.

Argentina je odlično otvorila meč i već u 17. minuti nakon lijepe akcije došla u vodstvo. Messi je izašao sam pred gostujući gol, nakon čega je nesebično asistirao Alvarezu koji pogađa za 1:0.

Samo osam minuta nakon toga, Acuna je ubacio s lijeve strane, a Di Marija pogodio za 2:0, da bi isti igrač u 36. minuti postigao svoj drugi, za Argentinu treći gol, za već tada sigurno vodstvo.

No, to nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, a u listu strijelaca se u 44. minuti upisao i Lionel Messi koji je pogodio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Correa golom u 60. minuti.

Argentina će igrati u C zajedno s Meksikom, Poljskom i Saudijskom Arabijom.