35. NASLOV PRVAKA

Boca Juniorsa je u noću s nedjelje na ponedjeljak osvojila svoju 35. titulu prvaka Argentine.

Do titule su došli zahvaljujući svom najljućem rivalu River Plateu koji je u završnici utakmice izborio pobjedu protiv Racinga koji se također borio za naslov.

Naime, Boca je uoči posljednjeg kola imala bod više od Racinga i na svom terenu je čekala Independiente.

S druge strane, Racing je igrao utakmicu protiv River Platea također na svom terenu.
Boca je protiv Indepentientea odigrala neriješeno 2:2, dok je Racing u 90. minuti pri rezultatu 1:1 imao priliku da iz penala postigne gol vrijedan titule.

Međutim, golman River Platea Franco Armani odbranio je penal, a potom u petoj minuti sudijske nadoknade Miguel Borja je pogodio za pobjedu River Platea.

Tako su ujedno donijeli titulu svom najljućem rivalu.