Žustra reakcija

Fudbaleri Reala slavil su protiv Barcelone u prvom ovosezonskom El Clasicu odigranom na Santiago Bernabeu stadionu rezultatom 3:1.

Gosti su poslije utakmice bili nezadovoljni suđenjem, glasni su bili i katalonski mediji, a posebno zbog jedne odluke iz 75. minute pri rezultatu 2:0.

Dani Carvajal je u šesnaeestercu imao duel s Robertom Lewandowskim, a sudija je poslije sporne situacije pokazao da se igra nastavi, a nije pregledao ni VAR snimak.

Madridski list AS piše kako je posebno revoltiran bio predsjednik Barcelona Joan Laporta. Prvi čovjek katalonskog diva odlučio je pravdu potražiti u svlačionici sudija. Spustio se s tribine i zatražio objašnjenje, ali je ubrzo zamoljen da napusti prostoriju.

Real je protiv Barce stekao veliku prednost golovima Benzeme u 12. i Valverdea u 35. minuti.

Barcelona se uspjela vratiti pogotkom Torresa u 83. minuti, ali je penal za Real i gol Rodryga u prvoj minuti nadoknade riješio sve dileme oko pobjednika.