Liga prvaka

Poraz Milana od Chelseaja rezultatom 3:0 u derbiju grupe E na Stamford Bridgeu u Londonu.

Fofana je u 24. minuti doveo engleski tim u prednost, a u nadoknadi prvog dijela Milan je mogao do poravnanja, ali je Krunić promašio veliku šansu kada je s pet metara traljavo šutirao pravo u golmana Chelseaja.

U nastavku je Chelsea golom Aubameyanga u 56. i Jamesa u 62. minuti stekao ogromnu prednost i u konačnici ubjedljivo slavio.

Ranije je u ovoj grupi Salzburg rezultatom 1:0 savladao Dinamo.

Upravo je austrijski tim lider grupe sa pet bodova, Chelsea i Milan imaju po četiri, a Dinamo tri boda.

Real Madrid je u grupi F rezultatom 2:1 savladao Shakhtar. Pogotke za aktuelnog prvaka Evrope dali su Rodrygo u 13. i Vinicius u 28. minuti, a za ukrajinski tim strijelac je bio Zubkov u 39. minuti.

U drugom susretu grupe je Leipzig bio bolji od Celtica sa 3:1.

Manchester City je deklasirao Kopenhagen u duelu grupe g rezultatom 5:0. Dva puta je pogađao Haaland, po jednom Mahrez i Alvarez, dok je autogol postigao Khocholava.

Borussija Dortmund je u drugom meču grupe u Andaluziji deklasirala Sevillu sa 1:4.

Juventus je slavio prvu pobjedu u grupi H. Duel s Macabi Haifom u Torinu okončan je 3:1 u korist Stare dame, a svojevrsno iznenađenje viđeno je u Lisabonu gdje su Benfica i PSG podijelili bodove odigravši meč rezultatom 1:1.

Četvrto kolo grupne faze Lige prvaka igra se naredne sedmice.