Liga prvaka

VAR je promijenio fudbal. Tome smo svjedočili bezbroj puta, a sinoć je stigla još jedna potvrda na meču Porto - Bayer.

Minuta "ludila" ispisala je nove stranice fudbalske historije! A šta se zapravo dogodilo?

U 42. minuti Taremi je brzu kontru domaćina okončao golom, a navijači domaćih burno su slavili. Međutim, jako brzo je taj gol poništen, a odmah je slijedio još veći šok za Porto.

Razlog za to je bilo što je sudija Anthony Taylor nakon poziva iz VAR sobe dosudio penal za Bayer. Videoasistent je engleskom arbitru dojavio da je na početku akcije Porta, u kaznenom prostoru domaćih, njihov igrač igrao rukom.

Domaće je spasio golman, koji je odbranio penal Patriku Schicku, ali ostaje zapisano da je prvi put u historiji VAR režirao ovakav preokret i to na utakmici Lige prvaka.

Inače, Porto je slavio sa 2:0, a golove su postigli Zaidu u 69. i Galeno u 87. minuti.