SERIE A

Ekipa Juventusa konačno je proigrala i u meču 8. kola italijanske Serije A pobijedila je Bolognu na svom terenu rezultatom 3:0, što je za Staru damu treći trijumf u ovoj sezoni.

Nakon nešto opreznijeg početka utakmice s obje strane, Juventus je u vodstvo stigao u 24. minuti. Vlahović je upisao asistenciju, a njegov sunarodnjak Kostić lijepo pogodio s lijeve strane i donio vodstvo svom timu na poluvremenu.

Da Junveuts neće imati problema u ovom meču bilo je jasno u 59. minuti kada je McKennie upisao asistenciju, a Vlahović pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Milik golom u 62. minuti.

Za Juventus je ovo bila treća pobjeda u ovoj sezoni, a pored toga imaju četiri remija i jedan poraz, odnosno zauzimaju tek sedmu poziciju sa 13 osvojenih bodova.

S druge strane, za Bolognu je ovo bio četvrtu poraz u ovoj sezoni, a oni su ostali na šest osvojenih bodova i zauzimaju 17. poziciju na tabeli.

U narednom meču, Juventus će igrati veliki derbi protiv Milana, dok će Bologna na svom terenu dočekati Sampdoriju.