LIGA PRVAKA

Prvo kolo Lige prvaka kompletirano je danas, a širom Evrope odigrano je osam izuzetno zanimljivih i uzbudljivih utakmica.

Nogometaši Napolija razbili su na stadionu Diego Armando Maradona u prvom kolu Lige prvaka ekipu Liverpoola sa čak 4:1 te su tako na najbolji način otvorili takmičenje u elitnom evropskom takmičenju.

Ekipa Jurgena Kloppa bila je šokirana već u petoj minuti kada je pogodio Zielinski. Liverpool je imao i sreće u prvom poluvremenu budući da Osimhen nije iskoristio penal, ali su ipak do odlaska na odmor primili još dva gola. Jedan je postigao Anguissa, a drugi Simeone.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča, raspoloženi Zielinski je uvećao vodstvo Napolija, a dvije minute kasnije Diaz postiže počasni pogodak za konačnih 4:1.

Bayern je bez puno problema uz laganu igru pobijedio Inter na stadionu Giuseppe Meazza rezultatom 2:0. Prvi gol za Bayern zabio je Sane u prvom poluvremenu, a drugi je D'Ambrosio postigao sam sebi nakon odlične akcije Bavaraca.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko igrao je 71 minutu za poraženi tim, ali nije imao previše prilika za dolazak u izgledne situacije kako bi postigao gol.

Veliku noć večeras imao je i Robert Lewandowski koji je postigao hat-trick za Barcelonu u prvoj utakmici za katalonski klub u Ligi prvaka. Barcelona je ukupnim rezultatom 5:1 razbila Plzen. Osim Poljaka, za Barcu su pogađali Kessie i Torres, a počasni gol za češki tim postigao je Sykora.

Rezultati i strijelci:

Ajax - Rangers 4:0 (Alvarez 17', Berghuis 32', Kudus 33', Bergwijn 80')
Eintracht - Sporting 0:3 (Edwards 65', Trincao 67', Santos 82')
Atletico - Porto 2:1 (Hermoso 90+2', Griezmann 90+11' - Uribe pen. 90+6')
Barcelona - Plzen 5:1 (Kessie 13', Lewandowski 34', 45+3', 67', Torres 71' - Sykora 44')
Club Brugge - Bayer 1:0 (Sylla 42')
Inter - Bayern 0:2 (Sane 25', D'Ambrosio ag. 66')
Napoli - Liverpool 4:1 (Zielinski 5', 47', Angissa 31', Simeone 47' - Diaz 49')
Tottenham - Marseille 2:0 (Richarlison 76', 81')