Premiership

Manchester City je u petom kolu Premiershipa demolirao Nottingham Forest sa 6:0 hat-trickom Erlinga Haalanda.

Sjajni Norvežanin sam je riješio susret u razmaku od 12. do 38. minute, kad je zabio tri gola, a golijadu Cityja su u drugom poluvremenu nastavili Joao Cancelo u 50. te Alvarez golovima u 65. i 87. minuti.

Arsenal je na Emiratesu na pogon Brazilaca savladao Aston Villu 2:1 i nastavio sa sjajnim nizom.

Za Topnike su pogađali Gabriel Jesus i Gabriel Martinelli, te tako Arsenal ima pet pobjeda u pet odigranih kola.

Liverpool je pobijedio Newcastle nakon preokreta sa 2:1.

Svrake su povele u 38. minuti golom Alexandera Isaka, a izjednačio je Roberto Firmino u 61. minuti.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Salah je ubacio iz kornera, a Carvalho u gužvi zabio za pobjedu u 98. minuti.

Arsenal je prvi na tabeli sa maksimalnih 15 bodova, dok je City drugi sa dva boda manje u odnosu na Topnike.