3. BUNDESLIGA

Duisburg je u petom kolu 3. Bundeslige rezultatom 3:0 pobijedio Meppen na gostovanju. U 35. minuti autogol postigao je Jonas Fedl, dok se druga dva puta mreža domaćina zatresla u drugom poluvremenu, i to u razmaku od svega tri minute. Nevjerovatan gol bio je onaj u 65. minuti.

Običan slobodan udarac na svojoj polovini izveo je golman Duisburga Vincent Muller. Snažno je puknuo loptu sve do suparničkog kaznenog prostora, u kojem je niko od igrača dviju ekipa nije dotaknuo, već ju je stoper pustio, misleći kako će je njegov golman lagano uhvatiti.

Video gola možete pogledati OVDJE

Međutim, lopta je pala na travnjak, odbila se i preskočila golmana Jonasa Kerskena te završila u mreži. “Je li moguće? Na kakav je način Duisburg došao do golova. Ma nemoguće, sjajno”, govorila je komentatorica tokom prijenosa. Konačni rezultat u 68. minuti postavio je Moritz Stoppelkamp.