VELIKA DOMINACIJA

Nogometaši Bayerna osvojili su danas i zvanično njemačko prvenstvo nakon što su na Allianz Areni u 31. kolu Bundeslige pobijedili ekipu Borussije rezultatom 3:1.

Naime, Bayern je tri kola prije kraja prvenstva stekao nedostižnu prednost od čak 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani tim iz Dortmunda te tako osigurao novu titulu.

Slavnom bavarskom timu ovo je deseta uzastopna titula prvaka Njemačke, odnosno bili su prvaci svake godine od 2013. godine. Inače, ovo im je 31. titula prvaka Njemačke ukupno i u tom su segmentu daleko najuspješniji njemački klub.

I današnji susret protiv Borussije dobro su otvorili Bavarci budući da su u vodstvo došli već u 15. minuti preko Gnabryja kojem je nakon pola sata igre bio i poništen gol zbog ofsajda.
Ipak, četiri minute kasnije Lewandowski je udvostručio vodstvo te je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Can je golom iz penala u sedmoj minuti nastavka vratio neizvjesnost u utakmicu, ali više od toga gosti nisu mogli. Na kraju je Musiala sedam minuta prije kraja meča postavio konačnih 3:1.