Evropska liga

Sinoć su odigrane revanš-utakmice četvrtfinala Evropske lige.

Fudbaleri Eintrachta su upisali pobjedu protiv Barcelone rezultatom 3:2, kojom su se plasirali u polufinale.

Kostić je doveo goste u vodstvo već u četvrtoj minuti iz penala. Borre je u 36. minuti spektakularnim udarcem sa 25 metara savladao Ter Stegena za prednost gostiju od 2:0.

Velikih 3:0 postavio je Kostić svojim drugim golom na večerašnjem meču u 67. minuti. Barcelona je preko Busquetsa u 85. minuti postigla gol, ali on je poništen nakon reakcije iz VAR sobe. Isti igrač u prvoj minuti sudijske nadoknade smanjuje na 3:1. Konačnih 3:2 postavlja Depay iz penala u 99. minuti.

Podsjetimo, prva utakmica između ova dva kluba završena je bez pobjednika (1:1).

West Ham je u revanšu bio bolji od Lyona sa 3:0, te sa ukupnih 4:1 izborio polufinale u kojem će igrati sa Eintrachtom.

Rangers je nakon poraza u prvom susretu (1:0) uspio stići zaostatak protiv Brage, te je nakon produžetaka uspio proći u polufinale.

U nešto ranijem terminu u Bergamu je odigran susret između Atalante i Leipziga. Njemački tim je slavio sa 2:0, te sa ukupnih 3:1 (prvi susret završen rezultatom 1:1), osigurao polufinalni meč protiv Rangersa.

Polufinalni mečevi na rasporedu su 28. aprila i 5. maja.

Finale Lige Evrope igra se 18. maja u Sevilli na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.