Liga prvaka

Fudbaleri Manchester Cityja i Liverpoola plasirali su se u polufinale Lige prvaka.

Manchester City je u prvom susretu protiv Atletico Madrida upisao minimalnu pobjedu, dok u revanšu nije bilo pogodaka.

Atletico je do kraja susreta napadao, velike prilike imali su Cunha i Savić, ali su Građani odolili njihovim napadima.

Izabranici Pepa Guardiole su tako sa ukupnih 1:0 prošli u polufinale Lige prvaka gdje ih čeka Real Madrid.

U drugom meču večerašnjeg programa na Anfieldu snage su odmjerili Liverpool i Benfica, a susret je završio remijem 3:3.

Vodstvo Liverpoolu je u 21. minuti donio Konate nakon ubačaja Tsimikasa iz kornera.

Portugalski tim do poravnanja stiže nakon pola sata igre, a gol daju iz prve prave prilike do koje su došli. Za poravnanje je pogodio Ramos u 32. minuti.

Firmino u 55. minuti dovodi Redse u novo vodstvo, a isti igrač 10 minuta kasnije pogađa za 3:1. Yaremchuk u 73. minuti postiže pogodak za 3:2, a Nunez u 83. minuti postavlja konačnih 3:3.

Podsjetimo, Liverpool je u prvoj utakmici u Lisabonu slavio sa 3:1, tako da je sa ukupnih 6:3 prošao u polufinale gdje ga čeka Villarreal.