LA LIGA

Nogometaši Real Madrida rezultatom 2:1 slavili su pobjedu na gostovanju Celti Vigo, a duel su obilježila čak tri penala koja su dosuđena gostima.

Real je u prošlom kolu doživio potop na svom terenu od najvećeg rivala Barcelone. Katalonci su rezultatom 4:0 pregazili Real tako da je Kraljevski klub danas trebao pobjedu kojom se vratio na pobjedničke staze.

U 19. minuti gosti su poveli. Nakon što je penal skrivio Nolito, Karim Benzema je bio siguran realizator.

Do odlaska na odmor sudija je poništio gol Thiaga Galharda za poravnanje Celte zbog nedozvoljene pozicije koju je detektovao VAR. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Nolito se za skrivljen penal iskupio u 53. minuti kada je postigao lijep gol i tako poravnao rezultat na 1:1.

Uslijedila su nova dva jedanaesterca za Real. Prvi je odbranio Matias Dituro Benzemi, ali je francuski nogometaš imao novu šansu samo šest minuta kasnije.

Ovoga puta Benzema je bio uspješan s bijele tačke i donio je svojoj ekipi pobjedu kojom Real ima 12 bodova više od drugoplasirane Seville uz utakmicu više.