Liga prvaka

Anthony Elanga, 19-godišnji napadač iz Švedske, spasio je Manchester United od poraza na gostovanju kod Atletiko Madrida u prvom susretu osmine finala Lige evropskih prvaka.

Meč u Madridu završen je bez pobjednika. Jorgandžije je u vodstvo doveo Joao Felix u 7. minuti, a Elanga je u 80. pogodio za konačnih 1:1. Švedski mladi reprezentativac je u novembru prošle godine postigao dva gola u duelu protiv U21 reprezentacije BiH, a Šveđani su tada slavili sa 4:0.

Remijem je završen i duel u Portugalu gdje su snage odmjerili Benfica i Ajax - 2:2.

Gosti su poveli golom Tadića u 18, a potom je Haller, napadač Ajaxa, postigao dva gola. Prvo je autogolom u 26. izjednačio na 1:1, a tri minute kasnije zatresao je i mrežu Benfice za 1:2.

Konačan rezultat postavio Yaremchuk u 72. minuti.