Wolvesi slavili pogotkom iz 82. minute

Fudbaleri Manchester Uniteda su na Old Traffordu poraženi od Wolverhampton sa 1:0.

U prvom poluvremenu gosti su pokazali dominaciju na terenu. Nelson Semedo nije iskoristio veliku šansu u 19. minuti, kada je njegov šut odbranio de Gea. Wolvesi su u 35. minuti imali novu priliku kada je Gimenez iz dobre prilike loptu poslao pored gola Crvenih Đavola. Sa rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo interesantniji susret. Fernandes je United mogao dovesti u vodstvo u 68. minuti, međutim pogodio je prečku. Nekoliko sekundi kasnije Ronaldo postiže pogodak koji je poništen zbog ofsajda.

U 75. minuti Saiss pogađa prečku. Wolvesi dolaze do pobjede u 82. minuti kada je Joao Moutinho sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu Uniteda.

United se nalazi na sedmom mjestu u Premier ligi sa 31. bodom. Wolvesi su pobjedom došli do osme pozicije sa 28 bodova.