Premiership

Fudbaleri Manchester Uniteda slavili su sa 1:0 na gostovanju kod Norwicha u 16. kolu Premier lige i tako stigli do treće uzastopne prvenstvene pobjede.

Jedini pogodak na meču je postigao Ronaldo iz penala u 75 minuti.

Na najdramatičniji način su do pobjede stigli aktualni evropski prvaci na svom Stamford Bridgeu, gdje su rezultatom 3:2 savladali Leeds. Chelsea je u ovom susretu imao dva jedanaestrca, a oba je realizovao Jorginho.

Liverpool je na Anfieldu samo jednom pogodio mrežu Aston Ville, ali i to je bilo dovoljno da pokvari povratak Stevena Gerrarda na mjesto na kojem je stekao status legende. Pogodak za Liverpool postigao je Salah u 67. minuti - iz penala.

Fudbaleri Manchester Citya slavili su protiv Wolverhamptona 1:0. Raheem Sterling je postigao jedini gol na meču. Engleski reprezentativac je realizovao udarac sa 11 metara u 66. minuti.

Manchester City je prvi na tabeli sa 38 bodova, Liverpool je drugi sa 37, a Chelsea treći sa 36 bodova. Manchester United se nalazi na petom mjestu sa 27 bodova.