Premier Liga

Večeras smo svjedočili jednom od najbizarnijih golova u skorije vreme, i to ne samo u engleskoj Premier ligi.

Arsenal je poveo protiv Manchester Uniteda u 13. minuti golom Smith Rowea, ali na kakav način.

Nakon kornera londonskog tima, David De Gea, golman Uniteda, povrijedio se i ostao da leži na zemlji, a za to vrijeme Smith Rowe je šutirao i pogodio mrežu, piše SportKlub.

Na zaprepaštenje svih, sudija Martin Atkinson je priznao gol, s obzirom na to da je utvrđeno da De Gea nije bio fauliran.

Crveni đavoli su do poluvremena izjednačili, a onda je Cristiano Ronaldo u 52. minuti pogodio za 2:1.

Portugalcu je ovo bio 800. gol u karijeri i večeras je ispisao nove stranice historije svjetskog fudbala. Za klubove je postigao 685, a za reprezentaciju 115 golova. Nedugo potom Odegaard je izjednačio na 2:2.

Ronaldo je novim golom u 70. minuti sa bijele tačke osigurao novu prednost Unitedu.