Bundesliga

Fudbaleri Bayerna doživjeli su neočekivan poraz u prvoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige na gostovanju u Augsburgu rezultatom 2:1.

Domaćin je bolje otvorio susret u u razmaku od samo 13 minuta postigao dva gola.

Prvi je u 23. postigao Pedersen koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru, da bi prenost u 36. minutu udvostručio Hahn golom glavom.

Robert Lewandowski je vrlo brzo Bavarce vratio u život, ali to je bilo sve od prvaka Njemačke večeras.

U nastavku je bavarski gigant krenuo naprijed na sve ili ništa. Redale su se šanse pred golom domaćina, koji se ipak nekako uspio odbraniti i na kraju je slavio pobjedu nad velikim rivalom.

Augsburg je zahvaljujući današnjim trijumfom napustio opasnu zonu i sada je 15. sa 12 bodova, dok je Bayern i dalje lider sa 28 bodova.