Kvalifikacije za SP

Italija i Švicarska nastavljaju svoju veliku borbu za prvo mjesto u grupi C kvalifikacija za Mundijal u Kataru, pošto su večeras u Rimu remizirale 1:1.

Oba gola smo vidjeli u prvom poluvremenu, a Švicarska je povela u 11. minuti preko Widmera, kojem je asistirao Okafor.

Azzurri se vraćaju u 36. minuti preko Di Lorenza, a njemu je pogodak namjestio Insigne. Ove dvije selekcije imaju po 15 bodova, ali je Italija na prvom mjestu zbog bolje gol-razlike.

Pobjedu je Italiji u 90. minuti iz penala mogao donijeti Jorginho, ali postao je tragičar pošto je promašio!

U posljednjem kolu Švicarska dočekuje Bugarsku, a Italija ide u goste Sj. Irskoj. koja je s 1:0 savladala Litvaniju.

Danska je pobjedom od 2:1 nad Farskim Otocima samo ovjerila plasman na prvo mjesto i na SP u Katar, a Engleska je u Londonu deklasirala Albaniju sa 5:0.

Kane je za Engleze postigao hat-trick, a po jedan gol su dodali Maguire i Henderson. Gordi Albion je tako praktično osigurao prvo mjesto i direktan plasman u Katar, pošto ima tri boda više od Poljske i za šest golova bolju gol-razliku. Inače, Poljska je sa 4:1 sinoć pobijedila Andoru u gostima.