La liga

Ronalda Koemana više nema na klupi Barcelone, no čini se da s odlaskom nizozemskog stručnjaka nisu nestali problemi koje muče Katalonce.

Blaugrana je u susretu 12. kola španske La Lige na Nou Campu večeras remizirala sa Alavesom odigravši 1:1.

Domaćin je poveo u 49. minuti golom Depaya poslije Albine asistencije, da bi samo tri minute Rioja pogodio za izjednačenje.

Večerašnji meč obilježio je finiš prvog poluvremena u kojem je medicinsko osoblje Barcelone utrčalo na teren u 40. minuti kako bi pomoglo Sergiju Agueru zbog problema sa disanjem.

Argentinski napadač se uhvatio za prsta i legao na teren, a zbog nelagode koju je osjetio odmah je zamijenjen. Umjesto njega u igru je ušao Coutinho. Prema izvještajima španskih medija iskusni argentinski napadač je prebačen u bolnicu.

Ranije je Real s 2:1 trijumfovao u gostima kod Elchea, a strijelac oba gola za Kraljeve bio je Vinicius Junuor.

Sevilla je rezultatom 2:0 na domaćem terenu porazila Osasunu, a istim rezultatom Valencia je porazila Villarreal.