PREMIERSHIP

Ekipa Chelseaja upisala je ubjedljivu pobjedu u prvom meču 14. kola subotnjeg programa engleskog Premiershipa, a oni su na svom Stamford Bridge stadionu savladali Norwich rezultatom 7:0.

Da će Plavci doći do ubjedljive pobjede bilo je jasno već nakon prvih 45 minuta u kojima je tim Thomasa Tuchela postigao tri gola.

Prvo je Mounth u osmoj minuti pogodio za 1:0, Hudson-Odoi je deset minuta nakon toga povisio na 2:0 da bi treći gol u prvom poluvremenu za aktuelnog prvaka Evrope postigao James.

Chilwell je nastavio golijadu domaćeg tima u drugom poluvremenu, Aarons je postigao autogol u 62. minuti, da bi još dva gola do kraja utakmice za Chelsea postigao Mount. Prvi je bio s bijele tačke, a drugi na prazan gol u 91. minuti za konačnih 7:0.

Rezultat i strijelci:
Chelsea - Norwich 7:0 (Mount 8', 85', 90+1', Hudson-Odoi 18', James 42', Chilwell 57', Aarons autogol 62')