Bundesliga

Frankfurt je prvu pobjedu u bundesligaškoj sezoni čekao sedam kola, a onda je u Minhenu srušio Bayern.

Gosti su trijumfovali rezultatom 2:1, a prva im je ovo pobjeda u Bavarskoj poslije 21 godinu. Frankfurt je na ovaj trenutak čekao od novembra 2000. godine, kada su također slavili 2:1 s Felixom Magathom na klupi.

Poveo je Bayern je 29. minuti golom Goretzke, a tri minute poslije Hinteregger vraća stvari na početak.

Rezultat se nije mijenjao do 83. minute, a onda Kostić pogađa za pobjedu gostiju.

Prvi je ovo poraz Bayerna u sezoni, a ujedno i prvi poraz za Juliana Nagelsmanna na klupi njemačkog prvaka.

Bayern je lider na tabeli sa 16 bodova. Borussija Dortmund i Freiburg imaju po bod manje, a Leverkusen tri boda manje i meč manje.