Šou u Napulju

Prvi ovosezonski poraz fudbaleri Napolija doživjeli su u meču drugog kola Evropske lige. Puni plijen sa stadiona "Diego Armando Maradona" odnio je moskovski Spartak koji je slavio s 3:2.

Poraz od ruskog sastava uslijedio je nakon šest vezanih pobjeda u Serie A i remija u gostima kod Leicester Cityja na startu Evropske lige.

U glavnim ulogama bili su treneri oba tima - Luciano Spalletti i Rui Vitorija, s tim što ovaj prvi uopće nije znao ko je trener Spartaka. Prišao je klupi ruskog tima, a kada su mu rekli ko je "glavni" otišao je do Portugalca i srdačno se pozdravio.

Inače, italijanski tim je poveo u 11. sekundi utakmice golom Makedonca Elifa Elmasa, ali je Spartak u drugom poluvremenu okrenuo na 3:1 golovima Promesa i Ignatova, da bi Osimhen u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 3:2.