EURO 2020

Mađarska i Francuska remizirali su na Puškaš Areni u Budimpešti na startu 2. kola grupe F Evropskog fudbalskog prvenstva.

Okršaj je završen rezultatom 1:1.

Mađarska je povela u prvoj minuti nadoknade poluvremena. Pogodio je Attila Fiola poslije asistencije Rolanda Sallaija.

Francuska je prethodno imala tri zicera. Prvi je promašio Griezmann u 14. minuti, tri minute kasnije Mbappe nije bio precizan, a u 31. minuti kolosalnu priliku nije realizirao Benzema.

Aktuelni svjetski prvak i finalista iz EP 2016. mogao je izjednačiti u 59. minuti, ali je stativa zaustavila udarac Dembelea.

U 66. minuti Trikolori su izjednačili. Gol je postigao Antoine Griezmann. Mbappe je prošao u šesanestercu i poslao loptu u pet metara, Orban je odbio, ali kratko, a Griezmann je natrčao i pogodio mrežu.

Francuska je u prvom kolu pobijedila Njemačku (1:0), tako da ima četiri boda, a Mađarska je stigla do prvog boda poslije poraza od Portugala na startu takmičenja rezultatom 3:0.