U mrežu smjestila 6 komada

Do sada su na Evropskom fudbalskom prvenstvu učestovale 32 reprezentacije, a najubjedljiviju pobjedu upisala je Holandija protiv Jugoslavije 2000. godine.

Holandija je tada u četvrfinalu Evropskog prvenstva, u Roterdamu, slavila protiv Jugoslavije sa ubjedljivih 6:1.

Tri gola za Holandiju postigao je Patrik Klajvert, u 24, 38. i 54. minutu, dva puta se u strelce upisao Mark Overmars, u 78. i 90. minutu, dok je Dejan Govedarica pogodio sopstvenu mrežu u 51. minutu.

Jedini gol za Jugoslaviju postigao je Savo Milošević u 90. minutu.

Pored ove ubjedljive pobjede Holanđana, još tri puta je bilo 5:0 na šampionatima Evrope.

Danska je sa 5:0 pobjedila Jugoslaviju na Evropskom prvenstvu 1984. godine, u grupnoj fazi, a istog dana istim rezultatom je Francuska slavila protiv Belgije.

Ubjedljivu pobjedu od 5:0 upisala je i Švedska protiv Bugarske u grupnoj fazi EP 2004. godine.

Najubjedljiviju pobedu u finalima upisala je Španija kada je 2012. godine slavila protiv Italije sa 4:0. Golove za Španiju tada su postigli David Silva, Djordi Alba, Fernando Tores i Huan Mata.

Od 32 reprezentacije koje su do sada učestvovale na šampionatu Evrope, ukus pobjede nisu osjetile Austrija, Letonija i Slovenija.

Najviše golova na jednoj utakmici postignuto je na EP 1960. godine kada je Francuska pobjedila Jugoslaviju sa 5:4.

Rezultat 3:3 je bio remi sa najviše golova na dosadašnjim šampionatima Evrope, a to se dogodilo tri puta. Prvi put na meču Rusije i Češke 1996, potom na utakmici Jugoslavije i Slovenije 2000. i na kraju u duelu Mađarske i Portugala 2016. godine.