Nogometaši Brazila su pobijedili Ekvador u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine rezultatom 2:0.

Brazilci su do pete pobjede iz isto toliko mečeva u kvalifikacijama stigli na krilima fenomenalnog Neymara.

Napadač PSG-a je bio izuzetno raspoložen, te je na kraju susret završio sa pogotkom i asistencijom.

Najprije je u 65. minuti asistirao Richarlisonu koji šutira s lijeve strane u bliži ugao, a lopta uz pomoć loše postavljenog golmana Alexandera Domingueza završava u mreži.

Konačnih 2:0 postavio je Neymar u 90+4. minuti. Nakon pregleda VAR snimka dosuđen je penal, Neymar je šutirao sa bijele tačke, a Dominguez je s lakoćom uhvatio loptu.

No, uzalud su se Ekvadorci radovali jer je sudija Alexis Herrera ponovo gledao snimak i ustanovio da je golman gostiju ranije krenuo sa gol-linije.

Neymar je dobio drugu priliku, promijenio je stranu u koju je šutirao i postavio je konačnih 2:0. To je Neymaru bio 65. pogodak u 104. nastupu za Brazil.

Brazil - Ekvador 2:0 (Richarlison 65., Neymar 90+4.)