Bundesliga

Novi-stari prvak Bayern u meču 33. kola Bundeslige remizirao je u gostima kod Freiburga (2:2).

Bavarci su poveli preko Lewandowskog, koji je u 26. minuti sigurno izveo penal. Bio je to 40. ovosezonski prvenstveni pogodak za sjajnog poljskog napadača.

Lewandowski je na ovaj način srušio rekord legendarnog Gerda Mullera, a pogodak kojim je to učinio proslavio je podizanjem dresa ispod kojeg je nosio majicu sa likom Bayernovog velikana. Na njoj je pisalo "Gerd zauvijek".

Domaćin je uzvratio samo tri minute kasnije. Gulde je pogodio za izjednačenje poslije asistencije Grifa.

Poslije osam minuta igre u drugom dijelu Bavarci su ponovo stigli do prednosti, ovoga puta dolom Sanea, da bu Gunter postavio konačnih 2:2 u 81. minuti.

Mladi Demirović igrao je od 55. minute kada ga je zamijenio Holer.

Od ostalih mečeva vrijedi izdvojiti golijadu iz Gelsenkirchena, gdje je Schalke bez Seada Kolašinca u sastavu s 4:3 savladao Eintracht Frankfurt i tako velikom rivalu iz Ruhra, Borussiji Dortmund, olakšao borbu za Ligu prvaka.

Domaćim remijem bez golova protiv Kolna Hertha je osigurala opstanak u najjačem rangu njemačkog fudbala.