ROMA I ARSENAL ISPALI

Manchester United i Villareal finalisti su ovogodišnje Evropske lige nakon večeras odigranih revanš utakmica, javlja Anadolu Agency (AA).

“Crveni đavoli” su poraženi na Olimpijskom stadionu u Rimu rezultatom 3:2, ali su prošli dalje zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi iz prve utakmice (6:2).

U 39. minuti u vodstvo ih je doveo Edinson Cavani, koji je rutinski riješio situaciju jedan na jedan s golmanom Rome.

U drugom poluvremenu Roma je bila bolji rival na terenu, a dobru igru su krunisali preokretom za svega tri minute golovima Edina Džeke i Bryana Cristantea. Potom su napravili još tri velike šanse, ali ih nisu realizovali što je Cavani ponovo kaznio u 68. minuti.

Roma je do pobjede došla u 83. minuti golom Nicole Zalewskog.

U drugoj večerašnjoj utakmici, Villareal je u Londonu uspio sačuvati prednost iz prvog meča (2:1). Arsenal je imao nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže pa se u finalu i drugog evropskog klupskog takmičenja neće igrati engleski duel. Podsjećamo da će finale Lige prvaka 29. maja igrati Manchester City i Chelsea.

Finale Evropske lige je zakazano za 26. maj na stadionu Miejski u poljskom Gdanjsku.