LA LIGA

Nogometaši Barcelone su pobijedili Valenciju rezultatom 3:2 u 34. kolu španske La Lige i ostali u utrci za titulu prvaka.

Do 50. minute nije bilo pogodaka, a onda je štoper Gabriel Paulista matirao Marc-Andre Ter Stegena za vodstvo Valencije rezultatom 1:0.

No, u 57. minuti dosuđen je penal za Barcelonu, izvođač je bio Lionel Messi, ali je Jasper Cillessen pročitao njegovu namjeru i odbranio. No, u nastavku akcije nastala velika gužva u petercu i Messi je na kraju ipak uspio ubaciti loptu u mrežu za 1:1.

U 63. minuti Antoine Griezmann je doveo Barcelonu u vodstvo 2:1, a na 3:1 je povisio Messi eurogolom u 69. minuti.

Konačnih 3:2 postavio je Carlos Soler prelijepim pogotkom u 83. minuti susreta. Miralem Pjanić deveti put zaredom nije ulazio u igru u redovima Barcelone.
Barcelona sada ima dva boda manje od lidera Atletico Madrida kojeg će 8. maja dočekati na Nou Campu kada će pobjedom moći preuzeti prvo mjesto.