POLUFINALE EL

Nogometaši Villarreala pobijedili su na stadionu De la Ceramica u prvoj utakmici polufinala Evropske lige ekipu Arsenala rezultatom 2:1 te tako s minimalnom prednošću putuju na revanš u London.

Topnici su očajno otvorili utakmici budući da je Trigueros već u petoj minuti na asistenciju Chukwuezea zatresao mrežu gostiju.

Pola sata igre bilo je dovoljno Villarreala da udvostruči prednost, a ovaj put strijelac je bio Albiol na asistenciju Morena. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Novi problem za Arsenal nastao je u 57. minuti kada je Ceballos nakon naguravanja dobio drugi žuti karton pa su gosti ostali s 10 igrača na terenu. Ipak, to im nije smetalo da u 73. minuti preko Pepea iz penala dođu do vrlo važnog gola u gostima.
Samo sedam minuta kasnije i Villarreal je ostao s desetoricom na terenu kada je Capoue također dobio drugi žuti karton nakon naguravanja. Do kraja meča više nije promjena, a obje ekipe mogu biti zadovoljne konačnim rezultatom 2:1.

Revanš utakmica između Arsenala i Villarreala igra se za sedam dana u Londonu.