Liga prvaka

Real Madrid je savladao Liverpool u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka kod kuće rezultatom 3:1 i na taj način stekao veliku prednost pred revanš na Anfieldu.

Real Madrid je poveo u 27. minuti kada je Toni Kroos sjajno preko cijelog terena pronašao Viniciusa Juniora koji je pobjegao odbrani Liverpoola i pogodio je za 1:0.

Samo devet minuta kasnije Kraljevi su udvostručili prednost. Trent Alexander-Arnold je napravio veliku grešku, a Marco Asensio je iskoristio poklon i matirao Alissona Beckera za 2:0.

Asensio je do svog drugog pogotka mogao u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali je Alisson bio siguran i zaustavio njegov udarac.

U 51. minuti susreta Liverpool je smanjio na 2:1 kada je Salah nakon gužve u kaznenom prostoru pogodio za 2:1.

Ipak, u 65. minuti Real je ponovo otišao na dva gola prednosti kada je Luka Modrić ostavio povratnu loptu za Viniciusa koji je s desetak metara pogodio za 3:1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Real je stekao veliku prednost pred revanš koji se igra 14. aprila na Anfieldu.