La Liga

Veliki skandal dogodio se sredinom prvog poluvremena između Cadiza i Valencije, a vezano je za navodni rasizam.

Naime, nakon pola sata igre gostujući igrač Mukhtar Diakhaby je saopštio sudiji kako ga je fudbaler Cadiza Juan Cala vrijeđao na rasističkoj osnovi, piše Scsport.ba.

Nakon žestoke prepirke, igrači Valencije su u dogovoru sa svojim trenerom izašli sa terena i prekinuli meč.
  Ipak, nakon desetak minuta sve se smirilo, a sudija je pozvao igrače koji su se vratili na teren i meč je nastavljen pri rezultatu 1:1.

Iz Valencije su se oglasili i saopštili kako je upravo Diakhaby, koji je rasistički vrijeđan, rekao svojim saigračima da se vrate na teren i odigraju ovaj meč do kraja, što je na kraju i urađeno.