PREMIERSHIP

Ekipa Liverpola upisala je ubjedljivu pobjedu u meču 30. kola engleskog Premiershipa u gostima protiv Arsenala, a na kraju je aktuelni prvak slavio rezultatom 3:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a ni pravih prilika na obje strane i većinom je Liverpool bio taj koji je kontrolisao loptu i pokušavao doći u vodstvo.

Tako se igralo sve do 64. minute kada je rezervista Jota nakon samo tri minute na terenu pogodio nakon centaršuta Arnolda s desne strane, a četiri minute nakon toga Salah postiže gol i već tada faktički stavlja tačku na pitanje pobjednika.

Sjajnu igru u drugom poluvremenu Liverpool je još jednom krunisao u 82. minuti kada je Jota postigao svoj drugi, a za Redse treći gol, nakon čega je utakmica bila završena.

Ovom pobjedom Liverpool se približio Chelseaju na četvrtoj poziciji i sada imaju dva boda manje od Plavaca, dok je Arsenao ostao na devetoj poziciji sa 42 osvojena bod, koliko ima i Leeds.

Arsenal - Liverpool 0:3 (Jota 64', 82', Salah 68')