SERIJA A

Torinski derbi u 29. kolu italijanskog nogometnog prvenstva završio je rezultatom 2:2.

Juventus, koji je bio u ulozi gosta i velikog favorita, poveo je preko Chiese u 13. minuti, no Sanabria je s dva gola doveo Torino na korak do rijetke pobjede protiv gradskog suparnika.

Ipak, deset minuta prije kraja Cristiano Ronaldo je sretno i spretno poravnao na 2:2.

S ovim bodom Juventus je stigao na četvrto mjesto s 56 bodova, koliko ima i peti Napoli, protiv kojega će u srijedu igrati zaostalu utakmicu 3. kola, a dva boda mu bježi treća Atalanta. U Ligu prvaka će se plasirati prve četiri ekipe.

Na vrhu je Inter, koji od 20:45 igra protiv Bologne, sa 65 bodova, pet manje ima drugi Milan.

Ovim Juventusovim kiksom (12. utakmice u kojoj ove sezone nisu dobili) Inter je stigao jako blizu prve titule nakon 11 godina.

Posljednjih devet naslova osvojio je Juventus.