Kvalifikacije za Mundijal

Reprezentacija Španije savladala je Kosovo u Sevilji rezultatom 3:1 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Reprezentacija Kosova na meču u Sevilji uspjela je da sačuva mrežu samo do 34 minuta, kada je Dani Olmo doveo "crvenu furiju" u vođstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije Španija dolazi i do drugog gola preko Ferana Toresa.

Poslije velike greške golmana Unaija Simona reprezentacija Kosova u 70. minutu preko Besara Halimija smanjuje rezultat na 2:1. Ipak Geraro Morana u 75 minutu postavlja konačan rezultat meča 3:1, u kome je najbolji pojedinac u redovima Kosova bio golman Ujkani.

Španci su preuzeli vrh B grupe sa sedam bodova, uz bod i meč više od Švedske, dok je Kosovo na dnu tabele uz dva poraza u isto toliko mečeva.

Izvor: Kosovo Online