Kvalifikacije za SP u Kataru

Reprezentacija Švedske savladala je fudbalere Kosova sinoć u Prištini rezultatom 3:0, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Šveđani su od samog početka meča krenuli silovito i već u 12. minutu poveli sa 1:0 golom Ludviga Augustinsona na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Rezultat je udvostručio Aleksander Isak u 35. minutu i sa prednošću od 2:0 Šveđani su otišli na poluvrijeme.

U nastavku Kosovo nije uspjelo da ozbiljnije zapreti rivalu, a u 70. minutu dosuđen je penal za Šveđane. Siguran strelac sa bele tačke bio je Sebastian Larson za 3:0, što je bio i konačan rezultat.

Utakmicu je obilježio i priličan broj kartona, čak sedam žutih, od čega šest za igrače Kosova i jedan crveni, koji je dodjeljen reprezentativcu Kosova Bernardu Berishi, nakon dva dobijena žuta kartona.

Šveđani su nakon sinoćne pobjede, na stadionu "Fadil Vokrri", prvi u Grupi B sa 6 bodova, ispred Španije koja ima 4, dok je Kosovo na začelju bez bodova.

Kosovo sljedeći utakmicu igra na gostovanju u Španiji u utorak 31. marta.

Izvor: Kosovo Online