LA LIGA

Nogometaši Valladolida i Seville kasno sinoć podijelili su bodove na stadionu "Jose Zorrilla" u 28. kolu La Lige odigravši neriješeno 1:1, a vrijedi istaći da su se favorizovani gosti spasili poraza u 94. minuti.

Imala je Sevilla dominaciju od početka utakmice, ali u prvom poluvremenu su obje ekipe razočarale jer uzbuđenja praktično da nije bilo.

Ipak, minut prije odlaska na odmor domaći dolaze do vodstva golom Orellane iz penala.

Sevilla se budi u nastavku meča. Još više su dominirali na terenu, a za razliku od prvog poluvremena redale su se šanse pred golom Valladolida.

Međutim, put do mreže nisu mogli naći sve do 94. minuti kada je nakon velike gužve poslije jednog kornera lopta došla do golmana Bone, koji je stigao pomoći napadačima. U stilu rasnih strijelaca zakucao je loptu u mrežu za konačnih 1:1 i potom počeo s euforičnim i zasluženim slavljem.

Valladolid je na 16. mjestu La Lige te i dalje u opasnoj zoni, dok je Sevilla sigurna na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka.