LIGA PRVAKA

Takmičenje u UEFA Ligi prvaka nastavlja se večeras, kada ćemo saznati imena novih učesnika četvrtfinala elitnog klupskog takmičenja.

Manchester City i Borussija Monchengladbach zbog restrikcija vezanih za putovanja i revanš osmine finala odigrat će u Budimpešti.

Ekipa Pepa Guardiole u ovom meču formalni je domaćin i brani prednost od 2:0 iz prvog duela.

Uprkos velikoj prednosti, trener Građana oprezan je pred revanš.

- Imamo dva gola prednosti, ali čeka nas nova utakmica i znamo za kvalitet rivala. Nemaju šta da izgube, tako da moramo biti spremni za pobjedu. Pokušat ćemo pobijediti i proći u četvrtfinale, to je jedini cilj koji imam - rekao je Guardiola.

U drugom duelu Real će u Madridu ugostiti Atalantu. Kraljevi su u prvom susretu slavili sa 1:0. Odlučujući pogodak dao je Mendy u 86. minuti, a italijanski predstavnik je od 17. minute igrao s igračem manje poslije isključenja Freulera.

Zinedine Zidane ima problema s povrijeđenim Carvajalom, Hazardom, Marijanom, Odroizolom, a Casemiro će biti nedostupan zbog žutih kartona.