BRAZILSKI OKRŠAJ

Fudbaleri Palmeirasa novi su osvajači Copa Libertadores nakon što su na kultnoj Maracani s 1:0 savladali Santos.

Duel dva brazilska tima odlučen je u devetoj minuti sudijske nadoknade kada je Breno pogodio poslije asistencije Ronyja kojem je ovo bila ukupno osma asistencija u prestižnom takmičenju, ali vrijedna šampionske titule.

Prvu ozbiljniju priliku, pa i jedinu u prvom poluvremnu, imao je Palmeiras kada je Raphael Cavalcante Veigra dobro šutirao, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Na naredna velika uzbuđenja čekalo se sve do 77. minute, no udarac Pituce odbranio je golman Palmeirasa.

Čuvar mreže Palmeirasa bio je na vrhuncu zadatka i u drugoj minuti od ukupno osam minuta sudijske nadoknade.

U sedmoj minuti nadoknade glavni sudija je isključio Cucu, da bi samo dvije minute kasnije Breno postigao odličan pogodak poslije udarca glavom.

Sasvim neplanirano sudijska nadoknada je umjesto pokazanih osam, trajala čak 15 minuta, no rezultat se nije promijenio pa je Palmeiras stigao do druge titule Copa Libertadores. Prvu su osvojili sada već daleke 1999. godine.

Pogodak koji je odlučio pobjednika pogledajte OVDJE.

Izvor: Faktor