YOUSSUFA MOUKOKO

Sinoć je u Berlinu izgubila od Uniona 2:1 i za vodećim Leverkusenom sad već zaostaje šest bodova uz utakmicu više.

Domaćini su poveli u 57. minuti golom Awoniyija, ali je Borussia izjednačila samo tri minute kasnije. Raphael Guerreiro je lijepo proigrao Youssoufu Moukokoa, a Borussijin wunderkind je strašnim udarcem iz prve zakucao loptu u prvi golmanov kut.

Sa 16 godina i 28 dana Moukoko je postao najmlađi strijelac u historiji Bundeslige.

Borussia je krenula po preokret, ali je u 78. minuti Friedrich zabio za konačnih 2:1.

Moukokou je ovo bila druga utakmica zaredom koju je započeo u početnoj postavi jer je Erling Haland povrijeđen i u drugom nastupu upisao je svoj prvi gol za seniore. Moukoko je pažnju na sebe skrenuo još kao 12-godišnjak zbog svojih nevjerovatnih fizički predispozicija.

U razvoju je preskočio nekoliko dobnih kategorija, a sad već bivši trener Lucien Favre uveo ga je u sastav prvog tima prije nekoliko sedmica.