DERBY DEL SOLE

Fudbaleri Rome u poraženi su na gostovanju kod Napolija s visokih 4:0, a poraz u Derbyju del Sole prvi je koji je Vučica doživjela ove sezone na terenu.

Domaći sastav, koji je u ovom meču igrao u posebno izrađenim dresovima u čast preminulo Diega Maradone, poveo je golom Lorenza Insignea u 31. minuti utakmice.

S minimalnom prednošću domaćeg sastava okončano je prvo poluvrijeme najzanimljivijeg susreta devetog kola Serie, u kojem je Edin Džeko zaigrao od prve minute.

U 64. minuti Fabian Ruiz je u udvostručio prednost Napolija poslije asistencije Insignea, da bi Mertens i Politano pogocima u 81. i 86. minuti zapečatili sudbinu Vučice.

U prvom startu nakon što se oporavio od koronavirusa kapiten Zmajeva Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta, a nakon utakmice nije imao razloga za zadovoljstvo.

- Očekivali smo puno više od sebe, ni prije nismo bili najjači, a sada nismo najgori. Moramo znati držati ravnotežu i izvući pouke za narednu utakmicu - kazao je Dijamant nakon utakmice.

Izvor: Faktor