Sjajan šut za pobjedu

Košarkaši Toronto Raptorsa upisali su svoju petu uzastopnu pobjedu slaveći u gostima kod Washingtona 101:88. Najdulji im je to pobjednički niz od 2009. godine kada su slavili u šest uzastopnih navrata.

Toronto je susret odlučio u trećoj četvrtini koju je dobio 36:16 i pobjegao na 23 koša razlike. DeMar DeRozan predvodio je Raptorse s 20 koševa, Kyle Lowry dodao je 19 uz 11 asistencija, dok je Patrick Patterson ubacio 18 koševa. Kod Wizardsa je prednjačio Nene s 15 koševa.
Crne su serije sinoć uspjeli prekinuti Denver i Los Angeles Lakersi. Denver je tako prekinuo niz od osam uzastopnih poraza domaćom 111:108 pobjedom nad Memphisom, dok su Los Angeles Lakersi slavili kod kuće protiv Utaha 110:99 i stali na kraj negativnoj seriji koja je trajala šest uzastopnih utakmica.
Lakersi su protiv Utaha startali s 18. različitom startnom petorkom ove sezone i šestim različitim igračem na poziciji playmakera. I kako se čini uspjeli su naći dobitnu kombinaciju budući je Kendall Marshall koji je do samo prije tri tjedna igrao u D-ligi ostvario učinak karijere ubacivši 20 koševa, uz 15 asistencija i 6 skokova. Postao je tako tek drugi igrač u povijesti Lakersa koji je išao preko 10 koševa i 10 asistencija u svom prvom startu u početnoj petorci. Sjajnu je all-round utakmicu za Lakerse odigrao Pau Gasol koji je upisao 23 koša, 17 skokova i 8 asistencija, dok je Nick Young ubacio 16 koševa, od čega 11 u posljednjoj četvrtini. Gordon Hayward predvodio je Utah s 22 koša.
Ujednačenu Denverovu momčad do pobjede nad Memphisom vodili su Ty Lawson s 18 koševa i 12 asistencija, te Kenneth Farried i Timofej Mozgov koji su svaki ubacili po 16 koševa. Nuggetsima je ovo bio najdulji negativan niz od sezone 2002/03 kada su nanizali 14 uzastopnih poraza. Kod poraženih Grizzliesa istaknuli su se Zach Randolph s 25 koševa i 13 skokova, te Mike Conley s 23 koša i 8 asistencija.
Los Angeles Clippersi slavili su na gostovanju kod Dallasa 119:112, ali im se u trećoj četvrtini ozlijedio playmaker Chris Paul kojem je stradalo desno rame.
Clipperse su do pobjede predvodili Blake Griffin i DeAndre Jordan s 25 koševa svaki, s time da su kombinirano skupili i 33 skoka, samo šest manje od cijele Dallasove momčadi zajedno. Kod Dallasa je najefikasniji s 24 koša bio Dirk Nowitzki, dok je Shawn Marion s 20 koševa probio granicu od 17.000 koševa u karijeri i tako postao 82. igrač u NBA povijesti kojem je to uspjelo. Isto tako se priključio Hakeemu Olajuwonu, Kevinu Garnettu i Karlu Maloneu kao jedini igrač s više od 17.000 koševa, 9000 skokova, 1500 ukradenih lopti i 1000 blokada.
Golden State Warriorsi slavili su na gostovanju kod Atlanta Hawksa 101:100 tricom Andrea Iguodale sa zvukom sirene. Time su Warriorsi uspješno kompletirali preokret u Philips Areni, budući su u posljednjih šest minuta i 48 sekundi napravili seriju 25-9. Bila je to Warriorsima osma uzastopna pobjeda i četvrta uzastopna protiv Hawksa. U njoj su se istaknuli David Lee s 23 koša, Stephen Curry s 22 koša i 9 asistencija, te Klay Thompson s 21 košem, dok je Iguodala susret završio sa 7 koševa.
Houston Rocketsi slavili su u svom Toyota Centeru protiv New York Knicksa 102:100 devetu uzastopnu pobjedu u međusobnim ogledima. Najviše zasluga za slavlje Rocketsa ima James Harden koji je upisao 37 koševa, uz 7 skokova i 6 asistencija, a sjajnu je pomoć imao u Chandleru Parsonsu koji je ubacio 17 koševa uz 11 skokova.
NBA liga, petak:
Washington - Toronto 88:101 (Nene 15k / DeRozan 20k, Lowry 19k, 11a)
Atlanta - Golden State 100:101 (Antić 16k, 7s / Lee 23k, 8s, Curry 22k, 8s, 9a)
Boston - New Orleans 92:95 (Bradley 22k / Davis 23k, 9s)
Houston - New York 102:100 (Harden 37k, 7s, 6a, Parsons 17k, 11s / Shumpert 26k)
Dallas - LA Clippers 112:119 (Nowitzki 24k / Jordan 25k, 18s, Griffin 25k, 15s)
Denver - Memphis 111:108 (Lawson 18k, 12a / Randolph 25k, 13s)
LA Lakers - Utah 110:99 (Gasol 23k, 17s, 8a, Marshall 20k, 15a / Hayward 22k)