NBA liga

Košarkaši Boston Celticsa upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, bez povrijeđenog playmakera Rajona Ronda, slavivši u svom TD Gardenu protiv LA Clippersa 106-104.

Boston je u trećoj četvrtini imao 19 koševa razlike, a 9 minuta i 49 sekundi prije kraja i 15 razlike, ali je na kraju morao strepiti za pobjedu.
Celticsi su ipak uspjeli upisati 24. pobjedu u 47. utakmici sezone, a učinili su to na krilima Paula Piercea koji je s 22 koša predvodio petericu dvocifrenih igrača svoje ekipe. Jason Terry ubacio je 13 koševa uz 6 asistencija, a ukupno je Bostonova klupa postigla čak 52 koša. Kod Clippersa se istaknuo Eric Bledsoe s 23 koša i 10 asistencija, dok je Blake Griffin postigao 20 koševa uz 11 skokova. Clippersima je ovo bio šesti poraz u posljednjih osam utakmica i 15. ovosezonski u 49. odigranoj utakmici.
Los Angeles Lakersi slavili su na gostovanju kod Detroit Pistonsa sa tijesnih 98-97 u utakmici u kojoj su prosuli 18 koševa prednosti iz treće četvrtine. Lakersi su do pete pobjede u zadnjih šest susreta stigli iako su promašili čak četiri slobodna bacanja u posljednjih 16.8 sekundi (Clark i Nash po dva). Lakerse je s 23 koša i 10 skokova predvodio Pau Gasol, koji je započeo ponovo umjesto povrijeđenog Dwighta Howarda. Kobe Bryant ubacio je 18 koševa uz 5 asistencija, Earl Clark dodao je 17 koševa, a Steve Nash 11 koševa uz 10 asistencija.
Bryant je u ovom susretu prestigao Hakeema Olajuwona na sedmom mjestu vječite liste NBA lige prema broju pogođenih šuteva iz igre i sada ih ima 10,057.
Najbolji kod Detroita bio je Greg Monroe s 20 koševa i 12 skokova.
Miami Heat slavio je u Air Canada Centeru u Torontu protiv Raptorsa sa 100-85 nošen sjajnim učinkom svojeg velikog trojca. Tako je LeBron James ubacio 30 koševa uz 8 skokova i 7 asistencija, Chris Bosh 28 koševa, dok je Dwyane Wade upisao 23 koša. Ujedno su spomenuta tri igrača bila jedina dvocifrena u redovima aktuelnih prvaka.
Kod Raptorsa su se istaknuli Rudy Gay sa 29 i DeMarcus deRozan sa 27 koševa.