NBA liga

LA Clippersi svladali su na svom parketu Golden State 115-89 u subotnjem ogledu u NBA ligi. Postavili su klupski rekord 12. uzastopnom domaćom pobjedom.

Do 27. pobjede sezone (8 poraza), Clipperse su vodili Chris Paul s 27 koševa i 9 asistencija i Blake Griffin s 20 koševa. Clippersi su nedavno postavili klupski rekord sa 17 uzastopnih pobjeda. Nakon toga su izgubili dvije utakmice u nizu, u gostima kod Denvera i Golden Statea. Ovo im je druga uzastopna pobjeda. Klay Thompson je s 14 koševa predvodio Warriorse (22-11), koji su prije ove utakmice imali 12 pobjeda u prethodnih 15 utakmica.
Boston Celticsi nadoknadili su u Atlanti kod Hawksa 19 koševa zaostatka, te su slavili 89-81 uz triple-double učinak Rajona Ronda, koji je ubacio 14 koševa uz 11 skokova i 10 asistencija. Paul Pierce je 17 od svojih 26 poena postigao u trećoj četvrtini. Lou Williams je 21 od ukupno 28 koševa za Atlantu postigao u prvom poluvremenu.
Carmelo Anthony postigao je 40 koševa u gostujućem slavlju New York Knicksa kod Orlanda 114-106. Anthony je 16 koševa ubacio u zadnjoj četvrtini. J.R. Smith dodao je 18 poena za New York, a Tyson Chandler 14 koševa i 12 skokova. Arron Afflalo i Jameer Nelson postigli su po 29 koševa za Magic, koji je pretrpio osmi uzastopni poraz.
Dirk Nowitzki upisao je prvi nastup ove sezone u prvoj petorci za Dallas Maverickse, koji su kod kuće izgubili u produžetku od New Orlenasa 99-96. Slavni njemački košarkaš ubacio je 20 poena u 34 minute igre. Greivis Vasquez postigao je 15 od 25 koševa za Hornetse u zadnjoj četvrtini. Dodao je 7 skokova i 9 asistencija.
Roy Hibbert ubacio je 20 koševa uz 15 skokova i 5 blokada u domaćoj pobjedi Indiane nad Milwaukeejem 95-80. Hibbert je imao čak 11 skokova u napadu. Pacersi (20-14) su ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu kod kuće. Monta Ellies bio je najefikasniji kod Bucksa s 21 košem.
Šestorica košarkaša Brooklyn Netsa postigli su dvocifreni broj koševa u domaćoj pobjedi nad Sacramentom 113-93. Predvodio ih je Brook Lopez s 18 koševa u 17 minuta igre. Među tom šestoricom našao se i bosanskohercegovački košarkaš Mirza Teletović, strijelac 14 koševa, što je njegov rekord sezone. Dodao je i 6 skokova. Brooklyn (19-15) je ostvario petu pobjedu u šestoj utakmici pod vodstvom privremenog trenera P.J. Carlesima. DeMarcus Cousins ubacio je 28 koševa uz 11 skokova za Kingse.
James Harden postigao je 29 koševa, od čega 16 u zadnjoj četvrtini, za ekipu Houstona (20-14) koja je do 11. pobjede u zadnjih 14 utakmica stigla svladavši u gostima Cleveland 112-104. Jeremy Lin dodao je 20 poena za Rocketse. Kyrie Irving predvodio je Cavalierse s 30 koševa.
Ekipa Portlanda pogodila je 16 trica iz 24 pokušaja u gostujućoj pobjedi kod Minnesote 102-97. Nicolas Batum i Wesley Matthews postigli su po 26 poena za Trail Blazerse. Batum je gađao trice 5-6, a Matthews 5-7. Portland je upisao 10. pobjedu u zadnjih 13 ogleda. Nikola Peković predvodio je Timberwolvese s 21 košem i 15 skokova, ali je napustio igru u trećoj četvrtini zbog povrede lijevog kuka. Nekoliko sati prije utakmice, Minnesota je saznala da je Kevin Love slomio desnu ruku. Za Timberwolvese, koji su nastupili sa samo desetoricom igrača, nije zaigrao niti Ricky Rubio zbog problema s leđima.
Tony Parker ubacio je 20 koševa, Manu Ginobili dodao je 19, a Tim Duncan 16 u domaćoj pobjedi San Antonija protiv Philadelphije 109-86. Spursima (27-9) je to bila deseta domaća pobjeda u nizu. Spencer Hawes postigao je 22 koša za Philadelphiju, koja je pretrpjela treći poraz u nizu, odnosno peti u zadnjih šest utakmica.
Vrlo uspješan domaćin ove sezone je i Denver, koji je svladao Utah 110-91 uz 26 koševa Danila Gallinarija. Nuggetsi imaju omjer 11-2 u svom Pepsi Centeru. Paul Millsap postigao je 15 koševa za Jazz.
NBA liga, subota:
Indiana – Milwaukee 95-80 (Hibbert 20k, 15s / Ellis 21k, Sanders 12k, 12s)
Atlanta – Boston 81-89 (Williams 28k / Pierce 26k, 9s, 5a, Rondo 14k, 11s, 10 a)
Orlando – New York 106-114 (Nelson 29k, 8a, Afflalo 29k / Anthony 40k, 6s, 6a, Smith 18, 6s, Kidd 15k, 8s, 7a)
Brooklyn – Sacramento 113-93 (Lopez 18k, Blatche 15k, 11s / Cousins 28k, 11s)
Cleveland – Houston 104-112 (Irving 30k, 6a, Thompson 14k, 16s / Harden 29k, Lin 20k, 5a)
Minnesota – Portland 97-102 (Peković 21k, 15s / Batum 26k, 5s, Lillard 26k, 6a)
Dallas – New Orleans 96-99 u produžetku (Nowitzki 20k, 6s / Vasquez 25k, 7s, 9a)
San Antonio – Philadelphia 109-86 (Parker 20k, 5a, Ginobili 19k, 7s, 4a / Hawes 22k, 6a)
Denver – Utah 110-91 (Gallinari 26k, 5s / Millsap 15k, 7s)
LA Clippers – Golden State 115-89 (Paul 27k, 5s, 9a, Griffin 20k, 5s, 7a / Thompson 14k)