NBA LIGA

Košarkaši Minnesota Timberwolvesa pobijedili su u Minneapolisu ekipu Dallas Mavericksa rezultatom 116:95 u utakmici koju je na svoj način ponovo obilježio Slovenac Luka Dončić.

Minnesota je bolje ušla u susret i imala malu prednost nakon prve četvrtine, ali su dodali gas i na poluvremenu vodili 61:50.

Sve je bilo riješeno u trećoj dionici kada su odigrali fantastičnu odbranu pa su nemoćni Mavericksi tek uspjeli do kraja meča postići da debakl ne bude veći.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Towns s 20 poena, dok je McLaughlin imao 16. S druge strane, Dončić je ostvario double-double učinak s 24 poena i 10 skokova, ali će se s ovog meča mnogo više od brojki pamtiti asistencija Slovenca.

Naime, košarkaš Mavsa je u jednom napadu probacio loptu kroz noge svom čuvaru Princeu i na taj način je proigrao Klebera koji je rutinski zakucao loptu u koš.
Inače, Dallas je na petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 45 pobjeda i 29 poraza, dok je Minnesota na sedmoj poziciji s omjerom 43-32.