Spektakl na startu

Utakmicama odigranim u noći između utorka i srijede počela je nova NBA sezona, 75. po redu.

Milwaukee Bucksi su razbili Brooklyn Netse - 127:104. Još u prvoj četvrtini aktuelni prvaci su došli do opipljivije prednosti (33:15 u desetoj minuti), koju su bez većih problema održavali do kraja večeri.

U pobjedničkom sastavu briljirao je Giannis Antetokounmpo (32 poena, 14 skokova), pratili su ga Khris Middleton i Pat Connaughton (po 20 poena). Kod Netsa, za koje ne igra Kyrie Irving jer se odbija vakcinisati, najefikasniji je bio Kevin Durant (32 poena, 11 skokova).

Los Angeles Lakersi, koji se ubrajaju među favorite Zapadne konferencije, poraženi su u svom Staples Centeru. Savladali su ih Golden State Warriorsi - 114:121, piše SCSport.

Tokom treće četvrtine domaćini su imali dvocifrenu prednost (84:74), ali u zadnjoj dionici Warriorsi serijom trica kreiraju preokret i na koncu bilježe pobjedu.

Steph Curry je predvodio Golden State sa triple-double učinkom (21 poena, po 10 skokova i asistencija), dobar nastup imao i Jordan Poole (20 poena). LeBron James (34 poena, 11 skokova) i Anthony Davis (33 poena, 11 skokova) odlični kod Lakersa, ali izostala je podrška ostatka tima (Russell Westbrook 8 poena, Carmelo Anthony 9, DeAndre Jordan 2).