OLIMPIJSKI DEBI

Košarkaši Slovenije pobijedili su u prvom kolu olimpijskog košarkaškog turnira selekciju Argentine rezultatom 118:100, a fenomenalni Luka Dončić je s postignutih 48 poena najavio da je spreman voditi svoju zemlju do medalje.

Dončić je već na poluvremenu imao 31 postignut poen i tada se činilo da bi mogao srušiti olimpijski rekord legendarnog Brazilca Oscara Schmidta, koji je 1988. protiv Španije zabio čak 55 poena.

Međutim, Luka je završnicu meča odgledao s klupe budući da je Slovenija već nakon tri četvrtine riješila pitanje pobjednika ovog meča.

Dončić je tako za 31 minutu igre postigao 48 poena (18 od 29 šuteva), a imao je i 11 skokova, pet asistencija te tri blokade.

Klemen Prepelič je postigao 21 poen, Vlatko Čančar 12, dok je Argentinu predvodio legendarni Luis Scola s 23 poena.
Preostali meč u grupi C igraju kasnije domaćin Japan i Španija.