Ništa još nije gotovo

Milwaukee je ostvario prvu pobjedu u finalnoj seriji NBA lige i smanjio prednost Phoenixa na 1-2.

Bucksi su u svom Fiserv Forumu savladali Sunse s ubjedljivih 120:100.

Gosti su bili ravnopravan takmac do sredine druge četvrtine, kada su se počeli raspadati. Poluvrijeme domaći tim zaključuje uz komfornu distancu od 60:45, koju potom dodatno podiže i održava uspješno do kraja meča.

U pobjedničkom sastavu briljirao je Giannis Antetokounmpo (41 poen, 13 skokova), pratili su ga Jrue Holiday (21 poen) i Khris Middleton (18).

Kod Phoenixa je najefikasniji bio Chris Paul (19), dok je potpuno zakazao prvi strijelac ekipe Devin Booker, koji je ubacio svega 10 poena uz šut 3-14.

Naredna utakmica velikog finala igra se u noći između srijede i četvrtka (tri ujutro po našem vremenu).