HAWKSI BEZ MAJSTORICE

Košarkaši Milwaukee Bucksa igrat će u finalu NBA lige protiv Phoenix Sunsa nakon što su sinoć u šestom meču finalne serije Istoka rezultatom 118:107 nadigrali domaće Atlanta Hawkse te slavili ukupnim rezultatom 4-2.

Bucksi su u prvoj četvrtini napravili seriju 15:4 za vodstvo koje nisu ispuštali do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Hawksi su se približili na 47:45 u prvoj minuti, ali su Bucksi predvođeni Khrisom Middletonom uspjeli izdržati sve nalete te su na kraju ostvarili veliku pobjedu.
Za Milwaukee su Khris Middleton i Jrue Holiday zajedno postigli 59 poena, odnosno Middleton je ubacio 32, a Holiday 27 uz devet skokova i devet asistencija.

Atlanti nije pomogao ni Trae Young koji se vratio na teren nakon povrede, dok im je najbolji pojedinac bio Cam Reddish s 21 ubačajem. Bogdan Bogdanović je dodao 20.

Prva utakmica finala između Milwaukeeja i Phoenixa igra se u utorak u Arizoni jer su Sunsi imali bolji omjer pobjeda i poraza u regularnom dijelu sezone.