NBA

Košarkaši Golden State Warriorsa iznenadili su aktuelne NBA prvake Los Angeles Lakerse pobijedivši u Staples Centru rezultatom 115:113.

Iako prvo poluvrijeme nije ukazivalo na takav rasplet situacije jer su Lakersi vodili 64:48, u nastavku su Wariorsi pružili sjajnu partiju i posljednjih 12 minuta napravili su veliki preokret za iznenađujući trijumf.

Goste je do pobjede predvodio Steph Curry sa 26 poena, a pratili su ga Kelly Oubre Jr. sa 23, Eric Paschall sa 19 i Andrew Wiggins sa 18 poena. U redovima Lakersa najefikasniji je bio Dennis Schröder sa 25 ubačaja, dok je LeBron James bio nešto skromniji sa 19 koševa.

U derbiju večeri Brooklyn Netsi su na svom parketu nadigrali Milwaukee Buckse 125:123, a ponovo su briljirali James Harden sa 34 i 12 asistencija, te Kevin Durant sa 30 koševa. Bucksima nisu pomogla ni 34 koša i 12 skokova Giannisa Antetokounmpa, dok je vrlo dobar bio i Khris Middleton sa 24 ubačaja.